Jo vairāk mēs praktizējam, jo spēcīgāki kļūstam, un tādu pašu – spēcīgu – reakciju varam izsaukt citos cilvēkos: daži no tuvējā loka sāk mūs pieņemt un mīlēt vēl stiprāk, bet var notikt arī pretēji. Proti, cilvēki sāk pildīties ar negatīvām emocijām. Diemžēl bieži gadās, ka šie cilvēki izrādās tuvinieki, draugi un pat tuvi radinieki.

Kā izturēties pret ļaudīm, ar kuriem ir sariesies emocionāls konflikts, kuri par mums runā sliktu vai vienkārši uzskatāmi mūs nemīl? Ir vairāki soļi, kas mums ļaus adekvāti reaģēt uz tādiem cilvēkiem.

Visupirmām kārtām, no šādiem cilvēkiem pēc iespējas nepieciešams distancēties – vai nu tīri fiziski aiziet prom un turēties pa gabalu, vai pārstāt ar viņiem mijiedarboties jebkādā veidā. Atrodoties šajās emocijās un sajaucot savu enerģiju ar šo cilvēku enerģijām, tu nespēsi dziļi pārstrādāt saspringto situāciju, būs tikai sajūta, ka spēki pazūd, un tevi, visticamāk, “pārbaudīs uz emocionālo izturību”. No šādiem ļaudīm jāiet prom, pirms vēl viņi ir sākuši graut tavu ticību sev un saviem spēkiem.

Taču ne vienmēr tā vienkārši izdodas “no acīm prom – no sirds ārā”. Dažkārt mūsos iekšā paliek neizdzīvota sāpe, aizvainojums, vēlēšanās kaut ko izskaidrot vai pierādīt. Nevajag to sevī apspiest, sakot, ka laiks visu dziedē. Šajā gadījumā laiks vienkārši iedzīs traumu zemapziņā. Tāpēc vajag pildīt prakses, kas noņem emocionālo sasprindzinājumu. Ar sevi jāstrādā. Dažkārt tas patiesi ir vissvarīgākais solis – beidzot atbrīvot sevi no kāda konkrēta cilvēka. Bet citkārt – nē, un, starp citu, no visa un visiem tik un tā neaizmuksi.

Šādos brīžos mēs mācāmies tikt ar sevi skaidrībā – kāpēc tas viss izkārtojies tieši šādā scenārijā. Un tikai tad tas sāk mainīties – vai nu aiziesiet katrs uz savu pusi, vai arī attiecības iegūs jaunu kvalitāti.

Un, protams, vēli labu. Pēc tam, kad pamatkonflikts ir atrisināts un tava sirds vairs nelūst no sāpēm, ļoti svarīgi ir izveidot jaunu attieksmi pret cilvēku, ar kuru bijusi emocionālā spriedze. Respektīvi – pat tad, ja šis cilvēks pret tevi izturas nekorekti, novēli viņam labu – un pēc iespējas patiesāk un no sirds. Vēli šim cilvēkam to, kā viņam kā personībai patiesi nepietiek. Piemēram, iedomājies šo cilvēku un saki – es vēlu tev sirdsmieru, pārliecību par sevi, lai no tās tevī rastos gaišuma un spēka sajūta, lai ar katru dienu tu sev tici aizvien vairāk un vairāk.

Kad tevī parādīsies resurss šiem cilvēkiem vēlēt labu patiesi un no tīras sirds, tu pamanīsi, kā pats piepildīsies ar mīlestību un laimi, un dažāda rakstura labumi tavā dzīvē kopumā vairosies. Tas tev dos milzīgu jaudu un “izejmateriālus” pārmaiņām un laimīgai dzīvei, tāpēc ka pozitīvas emocijas vairo tavu spēku. Tāpēc – ja kāds par tevi slikti runā vai slikti domā, novēli viņam sauli krūtīs, Dievu sirdi, mīlestību, labus draugus, uzplaukumu dzīvē un harmoniju dvēselē!